Ranking bojerowy, inne wiadomości

 

 

BOJERY

W opublikowanym niedawno rankingu polski seniorów w klasie DN zająłem 5. miejsce. Zwyciężył Michał Burczyński. Mój wynik mógł być jeszcze lepszy, ale z powodu studiów nie wziąłem udziału w Mistrzostwach Europy w Finlandii.

INNE

11 czerwca wylatujemy do USA. Lecimy na zaproszenie Leszka Ziółkowskiego i będziemy pływać w regatach NOOD na 15m jachcie "Ragamuffin" - typ Farr 50. W skład załogi wejdą: ja (Marek) jako sternik, Andrzej, Doman, Jasiek i Marcin Panaś. Będzie to mój pierwszy kontakt z łódką od czasu kontuzji kolana. Będzie to dopiero dwa miesiące po operacji, ale lekarz powiedział, że w stabilizatorze mogę jechać. 
Jasiek z Andrzejem zostają, reszta ekipy wraca. Załatwić swoje sprawy, a w moim przypadku również po to aby zorganizować Meczowe Mistrzostwa Polski klasy 470 w Giżycku. Regaty w tym roku zapowiadają się ciekawie. Zobaczę jeszcze jak z moją nogą, ale my z Maćkiem chyba jednak nie wystartujemy.

Po Meczowych mamy kilka dni wolnego i lecimy znowu za ocean. Tym razem na Mackinack Race. Po tych regatach zostaniemy już prawdopodobnie dłużej. Do końca sierpnia (ostatnie regaty w USA), tak żeby zdążyć na eliminacje do Sopot Match Race.

Spróbujemy w to wszystko jakoś wplątać jeszcze starty w meczach, prawdopodobnie w Szwecji. A pod koniec października czekają nas Studenckie Żeglarskie Mistrzostwa Świata we Francji. O ile znajdziemy fundusze:)

 

Marek

Atomic Sailing Team - strona główna