Bojery w 2006 roku.
Ostatnio nie pisałem nic o startach w regatach bojerowych. Spowodowane to było faktem, że ze względu na brak czasu prawie nie latałem, poza tym strona jest w trakcie przenoszenia na inny serwer i są techniczne trudności z pisaniem relacji.

W tym roku wystartowałem w dwóch imprezach, praktycznie bez treningu. Pierwsze regaty to Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, w których zająłem 9. miejsce, a zwycięzcą został Bernd Zeiger. Regaty odbywały się pod koniec lutego na jez. Jamno pod Koszalinem. Miałem już swój nowy maszt, dzięki czemu w końcu dobrze latałem na małym wietrze. Gorzej szło tym razem przy mocniejszych podmuchach.

Pięć tygodni później wystartowałem ostatni raz w tym roku - w bojerowym Pucharze Mazur. Trochę zmian w ustawieniu i doborze sprzętu spowodowały, że latałem już dużo szybciej i zająłem 2. miejsce za Piotrem Burczyńskim. 

Kilka regat jeszcze prawdopodobnie w Polsce się odbędzie. Ja już jednak zakończyłem sezon bojerowy. Tą relację piszę z Geteborga, gdzie jutro rozpoczynamy regaty Pucharu Świata w match - racingu.

 

Marek

Atomic Sailing Team - strona główna